Šlapia žuvis

Rašytojo Folkerio Kučerio (Volker Kutscher, g. 1962 m.) sukurtas knygų ciklas apie komisarą Gereoną Ratą sulaukė pasaulinės šlovės ir tapo ne mažiau populiariu serialu „Babilonas Berlynas“.

Susimovęs Kelne, komisaras Gereonas Ratas perkeliamas į Berlyną ir pažeminamas tarnyboje. Kai iš vieno Berlyno kanalo ištraukiamas žiauriai sumaitotas vyro kūnas, Gereonas imasi iniciatyvos.

Jam padeda policijos stenografistė Šarlotė Riter. Netrukus Ratas pajunta jai simpatiją. Tiriant „Skenduolio“ bylą ima ryškėti kur kas didesnis paveikslas, nei tikėtasi. Jame figūruoja rusai, kontrabandinis auksas, planas nuversti Staliną, Vokietijoje siautėjantys nusikaltėliai ir pamažu stiprėjantys naciai. Pagautas azarto Gereonas Ratas pamažu, bet atkakliai artėja prie šokiruojančios bylos atomazgos.

Be intriguojančio ir įtempto siužeto detektyvo, prieš skaitytojo akis skleidžiasi itin gyvas ir istoriškai tikslus 1929-ųjų Berlyno paveikslas. Vėlyvosios Veimaro respublikos politiniai procesai, nacionalsocialistų partijos stiprėjimas, tikri istoriniai veikėjai, darantys įtaką išgalvotiems romano herojams – visa tai persipina šiame meistriškame Folkerio Kučerio (Volker Kutcher) romane, patiksiančiame ir detektyvų, ir istorinių knygų gerbėjams.

Tai yra pirmoji serijos „Gereono Rato tyrimas” knyga.

Vertė Bartas Plaušinaitis.