Užrašai iš Rokantiškių

Kaip papasakoti vieno gyvenimo istoriją? Tą, kurios pradžią gaubia paslaptis, tą, kurioje netrūko sukrėtimų, santvarkų pokyčių ir nepamirštamų susitikimų, lydimų neblėstančio noro kurti.

Maestro Donato Katkaus gyvenimas – tarsi svarbiausių daugiau nei pusės amžiaus Lietuvos kultūros ir istorijos įvykių peizažas. Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, dirigentas, muzikologas ir tiesiog – puikus istorijų pasakotojas vienaip ar kitaip atsidurdavo ten, kur apie esminius istorinius poslinkius diskutuodavo intelektualai, virė intrigos, gimė kūriniai, keitę ir formavę istoriją, būrėsi draugijos, o muzika į dangų kilo oro balionais.

Todėl visai nenuostabu, kad Donato Katkaus gyvenime netrūko susitikimų su daugybe nepaprastų žmonių, kurių portretai šalia paties maestro pasakojimo apie svarbiausius jo gyvenimo epizodus, charakteringų jo visą gyvenimą rašyto dienoraščio ištraukų ir nugulė į šią atsiminimų knygą. Kuo ji ypatinga? Maestro apie save ir sutiktuosius čia pasakoja pats – plačiai, atvirai ir be užuolankų.