Mezgate? Megzkime kartu!

Šiaurinės bibliotekos rankdarbių klubas „Laumė“ kviečia visus mezgančius birželio 11 dieną (penktadienį) paminėti Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną Panevėžyje. Junkitės prie mūsų birželio 11 dieną 17–19 val. Laisvės a. Registracija tel. 8 45 463957.

Birželio 12 d. galite megzti drauge su viso pasaulio mezgėjais. Tereikia užsiregistruoti tinklapyje www.wwkipday.com

Mezgimo diena sumanyta Danijoje 2005 metais, jos tikslas – supažindinti kuo daugiau žmonių su mezgimu, paraginti juos burtis į  draugijas, o ne megzti vienumoje. Šią dieną mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines.

Pasak mokslininkų, mezgimas – tai ne tik hobis, ši veikla malšina stresą, nerimą, didina kūrybiškumą, lavina kantrybę, stiprina atmintį, gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir stabilumo jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą ir net gelbsti kenčiant chronišką skausmą. Pasirodo, mokantys megzti geriau supranta matematiką, geometriją ir programavimą.