Senųjų kalendorių paroda

Kalendorius – pirmas išrastas laiko matavimo būdas. Jis gyvena du gyvenimus: pirmąjį, kai atlieka tiesioginę paskirtį, ir antrąjį, kai tampa ilgaamžiu liudytoju ir metraštininku. Galbūt ne visi žino, kad po tam tikro laiko seni kalendoriai vėl „tinka”, nes kalendorius „kartojasi” kas 28 metai, o kartais – kas 6 ar 11 metų.

Kviečiame aplankyti senų kalendorių parodą „Mane sukūrė tokį – ne tik metus skaičiuoti“. Ši paroda atkeliavo iš Latvijos pasienio, iš Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Germaniškio kaimo filialo.

Pats seniausias eksponatas – 1911 m. Brukline (JAV) lietuvių kalba išleistas „Ūkiškasis kalendorius 1912 metams“. Kiti, gal ir jaunesni, bet tikrai ne mažiau įdomūs.  O norintiems labiau įsigilinti į kalendoriaus įstoriją, dr. Libertas Klimka parengė straipsnių ciklą „Pažymint lietuviškųjų kalendorių 150-metį“.

Paroda eksponuojama Smėlynės bibliotekoje ir veiks iki kovo 11 dienos.

Laikas:

• 2022 m. vasario 14 d. – 2022 m. kovo 10 d.