Kviečiame dalyvauti europinėje akcijoje „Skaitmeninė savaitė“

„Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week) – kiekvienais metais visoje Europoje vykstanti skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus geriau suprasti moderniąsias technologijas, atrasti jų kuriamą naudą bei išmokyti efektyviai naudotis jomis kasdienėje veikloje.

„Sparčiai besikeičiant darbo aplinkai skaitmeninės žinios ir įgūdžiai tampa vis labiau būtini. Efektyviai mūsų kasdienei veiklai ir darbui jau nebeužtenka tik pagrindinių žinių, neišvengiamai turime jas nuolat tobulinti. Kaip saugiai dirbti nuotoliniu būdu, kritiškai vertinti informacijos srautą, išvengti vis labiau plintančio ir naujas formas gaunančio sukčiavimo internete – tuo turime domėtis nuolat. Pokyčiai vyksta ir mes esame atsakingi ir įpareigoti tobulėti kartu su jais, todėl nuolat primename visuomenei, kaip tai svarbu“, – sako Rita Šukytė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė.

Siekdama padėti labiausiai šių žinių siekiantiems visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“. Šiais metais akcija išsiplėtė į penkias savaites ir vyks kovo 14 – balandžio 14 d.

Kiekviena akcijos savaitė Lietuvos gyventojus kviečia pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, patobulinti jas ir dalyvauti internetinėse transliacijose, kurias padeda organizuoti Kauno technologijos universitetas. Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje, akcijos veiklų programą galima rasti www.epilietis.eu, o visos ES renginiai www.alldigitalweek.eu.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka jungiasi prie šios iniciatyvos: kviečia stebėti internetines transliacijas, dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose ir virtualioje viktorinoje vaikams.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38):
Nuo kovo 14 d. virtuali viktorina „Technologijos tarp mūsų“

Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34), Parko biblioteka (Parko g. 37), biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76):
Kovo 1–31 d. Skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiems ir pažengusiems. Mokymų metu bus stebimos akcijos „Skaitmeninė savaitė“ internetinės transliacijos.

Kviečiame dalyvauti!

Asociacijos „Langas į ateitį“ ir PEMVB informacija