Bibliotekos lankytojus buria pasakojimo meno veiklos

Biblioteka – tai bendruomenė. Žengdami į ją lankytojai ne tik ieško istorijų iš knygų, bet ir atsineša savąsias, nori jomis dalintis. Siekdamos sukurti dar gyvesnį ryšį su savo lankytojais – geriau juos pažinti, sudominti ir įtraukti – Panevėžio regiono bibliotekos ėmė aktyviai gilintis į pasaulyje sparčiai populiarėjantį pasakojimo meną. 

Po intensyvių mokymų ir pasiruošimo darbų, pasakojimo metodu paremtos veiklos jau džiugina mažuosius bibliotekos lankytojus. Užsiėmimuose naudojami menininkės Neringos Minkevičienės sukurti pasakojimo edukacijų rinkiniai ir bibliotekos darbuotojų-pasakotojų entuziazmas nepalieka abejingų.

Šių metų balandžio mėnesio 7, 12 ir 26 dienomis bibliotekoje „Židinys“ vyko muzikos ir tautiškumo elementus jungianti pasakojimo edukacija „Akmenų sriuba“. Joje dalyvavo 18 vaikų iš Panevėžio lopšelio-darželio „Kregždutė“, 15 darželinukų iš lopšelio-darželio „Jūratė“ ir 25 mokiniai iš Panevėžio „Vilties“ progimnazijos.

Veiklos iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“.

Projektą finansuoja Nordic Culture Point.