Magiškas balto lapo virsmas Smėlynės bibliotekoje

Gruodžio 2-osios vakarą Smėlynės bibliotekoje įvyko tautodailininkės, liaudies meno studijos „Židinys“ vadovės Virginijos Jurevičienės karpinių kūrybinės dirbtuvės „Tu iškirpk man, mama, žiemą“. Renginys vyko pagal projektą „Literatūros ir meno kaleidoskopas“. Edukaciją finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, žvarbų žiemos vakarą į Smėlynės biblioteką susirinko visi, norintys pasimokyti karpymo subtilybių ir baltomis it sniegas dekoracijomis papuošti namus. Idėjomis ir darbo paslaptimis dalinosi tautodailininkė iš Kupiškio – Virginija Jurevičienė. Bibliotekos viešnia mėgo piešti nuo vaikystės, o dabar jos meniniai gabumai yra perteikiami per karpinius, kuriuose susipina ir piešimas, ir rankų miklumas.

„Paprastas, baltas popierius, tačiau kiek jame magijos“, – tokiais žodžiais tautodailininkė Virginija Jurevičienė apibūdino pagrindinį darbo įrankį. Tamsus penktadienio vakaras tikrai prisipildė šviesos pamačius, kiek daug ir kokių grožybių galima pasigaminti iš popieriaus. Padedami tautodailininkės, edukacinio užsiėmimo dalyviai karpė snaiges, pagal trafaretus piešė ir raižė angelus, eglutes, ateinančių metų simbolį – triušį, gaminosi žaisliukus ant eglutės – paukščius. Besidarbuojant Virginija Jurevičienė susirinkusiems parodė savo darbus. Nuo didelio kruopštumo reikalaujančių darbų buvo sunku atitraukti žvilgsnį: smulkiausiu ažūru puoštos staltiesėlės, užuolaidėlės, angelai, padėkliukai ir eglutės žaisliukai vertė abejoti – ar visa tai kažkada galėjo būti paprastu balto popieriaus lapu. Visi dirbtuvių dalyviai įsitikino – žmogaus rankos gali sukurti stebuklą.

Besibaigiant kūrybinių dirbtuvių laikui, visi sutarė, kad karpymas – maloni ir atpalaiduojanti veikla, leidžianti sustoti, pamiršti rūpesčius ir suteikianti progą pasigaminti puošmeną namams ar dovanėlę draugams. Bibliotekos viešnia Virginija Jurevičienė savo pavyzdžiu, nuoširdžiais patarimais padrąsino visus kurti ir tikėti, kad žmogaus noras išlaisvinti savo kūrybiškumą, puošti namus yra galinga varomoji jėga, kuriai paklusus, artėjančios gražiausios metų šventės tikrai bus baltos.

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotraukos