Atsisiųsk nemokamai knygas iš bet kurios Lietuvos viešosios bibliotekos!

Tarpbibliotekinis abonementas (TBA) – knygų dalijimosi tarp šalies bibliotekų paslauga, kuria naudojantis viena biblioteka skolina dokumentus kitai. Ši paslauga visuomenei teikiama jau ne vienus metus, o nuo 2022 metų spalio 1 d. norimą knygą ar leidinį iš kitos bibliotekos galima užsisakyti NEMOKAMAI.

Kreipkitės į artimiausią miesto biblioteką, užpildykite prašymą ir atvykite pasiimti leidinio. Atsiųstus leidinius galima skaityti 1 mėnesį.

Leidinio siuntimas paštu gali užtrukti 5–7 dienas.

TBA paslauga teikiama šiame tinkle – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos savivaldybių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, Vilniaus universiteto biblioteka, Lietuvos medicinos biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Mokyklų bibliotekos (išskyrus aukštąsias mokyklas).

! Informuojame, kad nuo lapkričio 13 d. Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) portale www.ibiblioteka.lt pradėjo veikti atnaujintos TBA-S funkcijos, leidžiančios skaitytojams savarankiškai užsisakyti norimą leidinį iš kitos bibliotekos, jeigu jo nėra arba jis užimtas bibliotekoje (-ose), kurioje (-iose) skaitytojas yra registruotas.

Instrukcija, kaip naudotis paslauga: TBA-S INSTRUKCIJA SKAITYTOJUI.

Programą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Organizuoja – Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.
Informacinis rėmėjas – Lietuvos radijas ir televizija.
Partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, „Biblioteka visiems“.