Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje

Bibliotekoje „Šaltinėlis“ kovo 4-31 dienomis eksponuojama vaistininkės, chemijos mokslų daktarės Alisos Palavenis fotografijų paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“.

Viena patarlė byloja jog prieš nugalint pabaisą reikia paversti ją gražia… Eko meninių fotografijų parodą sudaro 35 šiukšlių fotografijos. Autorė gražiai fiksuoja tai, ko nenori matyti kiti, nerūpestingą žmogaus kasdienybę ir atsainumą.

Mano tikslas – sužadinti žiūrovo smalsumą pateikiant savotiškai gražias, spalvingas fotografijas ir taip, kitu kampu, pritraukti žiūrovo dėmesį prie globalinių eko problemų. Susižavėjęs, jis prieina arčiau pasigrožėti, ir štai akistatos momentas: palaukite, juk tai šiukšlė!…

A. Palavenis

Kaip apie parodą yra pasakęs žymus Lietuvos menininkas Remigijus Kriukas: “Jei šios fotografijos paveiktų nors kas antrą žmogų kuris jas pamatytų, kad jis pakeltų tą vieną šiukšlę, mes matytumėme gražesnę XXI amžiaus gamtą”.

Pirmą kartą ši šiukšlių fotografijų kolekcija buvo eksponuojama LR Seime 2022 m. birželio mėnesį.

Eksponuojamų darbų autorė Dr. Alisa Palavenis yra chemijos mokslų daktarė, menininkė ir eko aktyvistė. Parodą globoja Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis.

Kovo 4 d. 11 val. kviečiame į parodos pristatymą „Šaltinėlio“ bibliotekoje, Respublikos g 26/2.