Nacionalinė bibliotekų savaitė jau čia pat!

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę (23–29 d.) vyks Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis šiemet – „Kartu įveikiant krizes“. 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurią organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, skirta apibendrinti kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui – kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu kažko išmokome ir tapome atsparesni?

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka jungiasi prie šios iniciatyvos ir Nacionalinės bibliotekų savaitės proga skaitytojus pakvies į kūrybinius, edukacinius užsiėmimus, susitikimus su autoriais, organizuos akcijas ir parodas:

Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34)

Balandžio 24 d. 11.30–12.30 val. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas. Dalyvauja Panevėžio Jaunuolių dienos centro savanoriai
Balandžio 25 d. 18 val. Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro (vadovė A. Palionienė) muzikinė pasaka „Eglė žalčių karalienė“ pagal Salomėjos Nėries kūrybą
Balandžio 27 d. 11 val. Kūrybinės dirbtuvės suaugusiems „Rankų darbo lėlė“ su Dailės mokyklos mokytoja Rima Keršiene

Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49)

Balandžio 27 d. 17.30 val. edukacinis užsiėmimas su citatų dėžutės kūrėja Lina Jankevičiūte
Balandžio 24–28 d. loterija vaikams be pralaimėjimų „Surask citatai namus“

Biblioteka ,,Šaltinėlis“ (Respublikos g. 26/2)

Balandžio 25–30 d. Skirtukų dalinimo akcija ,,Gerbk ir mylėk knygą“

Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55)

Balandžio 24 d. 10.30 val. edukacinis renginys-pažintis su bibliotekaKas skaito, tas auga“
Balandžio 26 d. 10 val. Panevėžio lopšelių-darželių mažųjų skaitovų konkursas „Vaikų poetės V. Palčinskaitės eilėraščių takeliais…“ Teirautis tel. 8 45 463 957
Balandžio 24–28 d. Momentinė knygų loterija

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38)

Balandžio 25 d. 17 val. PREMJERA! Naujos Kamishibai teatro istorijos pristatymas „Alkanas vikšrelis“ (pagal Eric Carle knygą „Alkanas vikšrelis“). Pagal poreikį pritaikome neįgaliesiems. Išankstinė registracija tel. 8 45 420 200
Balandžio 26 d. 14 val. piešinių konkurso „Iliustruojame Tautišką giesmę“ nugalėtojų apdovanojimai. Koncertuos lopšelio-darželio „Puriena“ ugdytiniai (muzikos vadovė Jolita Tumosienė).
Balandžio 27 d. 10 val. Susitikimas su panevėžiete knygų vaikams autore Vilma Zareckaite. Knygos „Zebro gimtadienis“ pristatymas (pagal poreikį pritaikoma ir neįgaliesiems). ATŠAUKTAS.
Balandžio 24–28 d. Akcija „Naujiems skaitytojams – vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ ženkliukas“

Biblioteka „Žiburėlis“ (Parko g. 49)

Balandžio 25 d. 10.30 val. Edukacinis užsiėmimas „Robotikos ABC“. Registracija tel. 8 45 526 873
Balandžio 26 d. 15 val. Metų knygos vaikams penketuko pristatymas ir garsinis skaitymas
Balandžio 24–28 d. Edukaciniai užsiėmimai „Pažintis su biblioteka“. Registracija tel. 8 45 526 873

Biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76)

Balandžio 25 d. 17.30 val. susitikimas su rašytoju, žurnalistu, kriminalinės dokumentikos knygų autoriumi Dailiumi Dargiu
Balandžio 27 d. 11.30 val. Rytmetis vaikams „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“
Balandžio 27 d. žaidimas „Laimės ratas“
Balandžio 28 d. 11–15 val. mainų erdvė „Gyvenk tvariai arba Jūsų daiktai ieško naujų šeimininkų“

Parko biblioteka (Parko g. 37)

Balandžio 28 d. 15 val.  A. Ruseckaitės knygos „EMMI“ pristatymas, skirtas V. Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms

Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34), Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55), Biblioteka ,,Šaltinėlis“ (Respublikos g. 26/2), Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49), Parko biblioteka (Parko g. 37), Biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76).

Balandžio 20 d.–Gegužės 10 d. Fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“

Balandžio 24–28 d. žaidimas „Surask 6 gyvūnus ir gauk dovanų ženkliuką“ (pagal poreikį pritaikome neįgaliesiems) vyks Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38), bibliotekoje ,,Šaltinėlis“ (Respublikos g. 26/2), bibliotekoje „Žiburėlis“ (Parko g. 49), bibliotekoje „Židinys“ (Nemuno g. 76), Smėlynės bibliotekoje (Smėlynės g. 49), Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55)).

Švęskime Nacionalinę bibliotekų savaitę kartu!