Šiaurinėje bibliotekoje atidaryta Algio Petruokos tapybos darbų paroda

Pavasarišką popietę Šiaurinėje bibliotekoje tautodailininkas Algis Petruoka šeimos narių ir bendraminčių draugijoje pristatė savo pirmąją personalinę parodą.

Tautodailės parodose kūrėjas dalyvauja nuo 1988 metų. Piešti autorius mėgo nuo pat vaikystės, mokykliniais metais buvo aktyvus sienlaikraščio dailininkas. Vėliau lankė Panevėžio vakarinės dailės mokyklos studiją „Spektras“. Tapybos paslapčių tautodailininką mokė žymūs Panevėžio dailininkai: Kazimieras Naruševičius, Stasė Medytė, Juozas Lebednykas ir kt. Pamokos dailės studijoje bei plenerai gamtoje buvo pagrindiniai įkvėpimo šaltiniai, paskatinę žengti tapybos keliu. Pasak autoriaus, buvo įvairiausių bandymų piešti skirtingomis technikomis, tačiau labiausiai patiko aliejinė tapyba. Tautodailininko tapytuose paveiksluose perteikiami realistiniai, itin preciziškai nutapyti gamtos vaizdai, kelionių įspūdžiai. Kūrybiniais impulsais tampa ir istoriniai pastatai, medžiai, gamtos spalvų įvairovė. Meilę dailei iš senelio perėmė ir jaunoji karta – Algio Petruokos anūkė taip pat piešia, tačiau jos piešinių stilistika jau visiškai kitokia.

Algio Petruokos tapybos darbų paroda Šiaurinėje bibliotekoje veiks iki birželio 8 d.

Kviečiame apsilankyti!

Lina Dubauskienė,