„Ištirpti gamtoje ir vėl užaugti su ja“

Parko bibliotekoje eksponuojama panevėžietės Vilmos Samackienės tapybos darbų paroda „Ištirpti gamtoj“.

Parodos autorė nuo 2016 metų daro personalines ir dalyvauja bendrose parodose, pleneruose. O šiai temai ją įkvėpė žymaus dailininko Polio Sezano žodžiai ,,Aš noriu ištirpti gamtoje ir vėl užaugti kartu su ja“.

Vaizduotės pagalba per tapybą atrandu tai, kas man suprantama, tai, kas artima. Taip galiu teptuko mostu pasakyti tai be žodžių ir pasidalinti tuo per paveikslus su žiūrovu. Mane labai žavi paprastos laukų ir pievų gėlės. Labiausiai mėgstu tapyti laukines morkas, kurių balti, skėčio formos žiedynai primena nėrinius. Pasidomėjau, ir sužinojau, kad Anglijoje laukinė morka net vadinama Karalienės Anos nėriniais, nes pati meistriškai juos nėrė ir puošėsi.

V. Samackienė

Parodą galima aplankyti iki birželio 30 d. Maloniai kviečiame.

Laikas:

• 2023 m. birželio 1 d. – 2023 m. birželio 30 d.