Rašytojai ir jų augintiniai

Spalio mėnesį kviečiame aplankyti Maironio literatūros muziejaus kilnojamąją nuotraukų parodą „TU IR AŠ ESAM VIENAS: rašytojai ir jų augintiniai“. Paroda eksponuojama Viešojoje bibliotekoje.

Apie parodą. Nuotraukose užfiksuoti rašytojai su jų mylimais augintiniais. Kai kurie buvo tokie svarbūs, kad tapo meno kūrinių įkvėpėjais ir personažais.

Jonas Avyžius savo apysakoje pasakoja apie ištikimą šeimos bičiulį Bardą, penkiolika metų savo buvimu šildžiusį širdis ir linksminusį nekaltomis išdaigomis. Romualdas Granauskas apysakoje „Kai reikės nebebūti“ taip pat prisimena savo ištikimąjį šunį: „…Bulis ramiai tupėjo šalia mano sulankstomos kėdutės. Jam nerūpėjo žvejyba, jam rūpėjo tiktai visą laiką būti šalia savo šeimininko.“ Taip taikliai nusakyta ne tik rašytojo, bet ir mūsų visų draugystės su gyvūnais esmė – tiesiog džiaugtis ir mėgautis vienas kito buvimu. Rašytoja Jurga Ivanauskaitė taip mylėjo kates ir angelus, kad jai skirtame skvere Vilniuje pastatytas ne įprastas paminklas, o katės skulptūra. Juozas Grušas savo namuose Žaliakalnyje, kuris dabar atsidūręs pačiame Kauno centre, sunkiais pokario metais augino ne tik vištas, bet ir karvutę.

Ši paroda parengta 2022 m. (Gyvūnų gerovės metai).

Parodą rengė: kuratorė – Audronė Meškauskaitė, dailininkė – Inga Zamulskienė, muziejininkė Virginija Paplauskienė.

Laikas:

  • 2023 m. spalio 3 d. – 2023 m. spalio 31 d.