Menininkės parodoje kalba augalai

Nuo spalio 3 dienos bibliotekoje „Židinys“ eksponuojama menininkės Laimos Dzigaitės grafikos darbų paroda „Augalų kalba“.

Tai jau antroji autorės viešnagė bibliotekoje. Prieš beveik metus buvo pristatytas kalendorius-albumėlis, o šiuo metu lankytojų akis džiugina neįprasta technika kurti paveikslai. „Žolynų grafika“, taip autorės darbus yra pavadinęs dailininkas Vaidotas Žukas.

„Mano kūrybos įrankiu ir įkvėpimo šaltiniu yra žolynai. Jie – kaip neregimojo Kūrėjo regimi ženklai, atveriantys rojų žemėje. Savo paveikslais noriu kalbėti, kaip svarbu mylėti ir stebėtis mums dovanota nuostabia gamta. Kuriu tik žiemą, kai gamtoje gyvybė užgęsta – mano dirbtuvėje žolynai prisikelia kitokiam gyvenimui”.

Laima Dzigaitė

Nuo 1993 m. autorė yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų Lietuvoje, darbus pristatė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė apipavidalino nemažai knygų. 2007 m. L. Dzigaitei suteiktas meno kūrėjos statusas.

Paroda veiks iki lapkričio 6 d. Kviečiame apsilankyti.

Laikas:

• 2023 m. spalio 3 d. – 2023 m. lapkričio 6 d.