Kaip auginti berniukus XXI amžiuje

Nežinia, ar tikrai vyrai kilę iš Marso, o moterys – iš Veneros, tačiau skirtumai tarp berniukų ir mergaičių elgesio bei pomėgių akivaizdūs jau ankstyvoje vaikystėje. Berniukų auklėjimas turi skirtis nuo mergaičių, įsitikinęs Australijos psichologas Steve Biddulph. Knygoje „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“ jis dalinasi įžvalgomis ir patarimais, kaip užauginti savimi pasitikintį, nuoširdų, stiprų ir gyvenimu besidžiaugiantį vyrą.

Berniukų auklėjimą lemia specifiniai veiksniai. Kartais tai tiesiog kasdienės problemos (kaip nenoras rytais keltis į mokyklą), o kartais tai susiję su gilesnėmis emocinėmis ir asmenybės problemomis, kurias tėvai turi išmokti atpažinti ir jas spresti. Vienas dalykas tikrai nekelia abejonės – jūsų berniukas kada nors taps vyru. O ar jis džiaugsis gyvenimu, ar pasiduos visuomenės primestiems standartams ir palūš netlaikęs „vyriškumo“ naštos – labiausiai priklauso nuo tėvų.

Knyga „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“ – puiki berniukų emocinio ir psichologinio gyvenimo enciklopedija. Psichologas remiasi naujausiais mokslinių tyrimų duomenimis ir paverčia juos praktiškais, nesunkiai pritaikomais patarimais.

Iš anglų kalbos vertė Jūratė Pavlovičienė.