Slaptos valandos

„Slaptos valandos“ turi sąsajų su garsiąja Deverilų šeimos serija, tačiau ją galima skaityti ir kaip visiškai atskirą istoriją.

Aretusa visada buvo sunkiai įveikiama ir puikiai žinanti savo gyvenimo kryptį. Net ir mirusi ji nerimsta ir šeimai palieka netikėtus nurodymus. Aretusa nenori būti palaidota turtingoje Amerikos Rytų pakrantėje, kurioje ji ir velionis jos vyras užaugino du savo vaikus. Moteris nurodo, kad jos pelenai turi būti išbarstyti atokiame Airijos kaime, ant kalvų, iš kurių atsiveria nepakartojamo grožio jūros vaizdai.

Aretusos nebėra ir niekas negali papasakoti jos istorijos. Moteris savo dukrai Fajai pasakojo tik tai, kad užaugo neturtingoje žemdirbių šeimoje ir paliko Airiją ieškodama geresnio gyvenimo Amerikoje. Kaip ir daugelis to meto airių.

Bet kas gi buvo jos šeima Airijoje ir kur jie dabar? Ar liko gyvų giminaičių? Kokia buvo tikroji priežastis, lėmusi tai, kad mama nuo jų nusisuko? O kas yra paslaptingasis Aretusos testamente įvardintas asmuo? Klausimų daug ir Fajai teks rasti į juos atsakymus.

Pati Faja jaučiasi netekusi savo gyvenimo dalies. Ji visada darė tai, ko tikisi kiti. Iš pradžių kaip dukra, po to kaip mama ir žmona. Išgirdusi mamos testamentą, Faja nusprendžia išsiaiškinti savo tikrąsias šaknis. Palikusi savo vyrą ir vaikus, ji keliauja į vaizdingą Airijos kaimą, pasiryžusi įvykdyti paskutinį savo motinos norą ir išsiaiškinti primygtinio reikalavimo amžino poilsio atgulti šiame tolimame krašte priežastį.

Knygoje „Slaptos valandos“ jauna moteris ne tik išsiaiškins savo šeimos paslaptis, bet suras ir savo giliai paslėptas svajones. Autorė, kaip ir visada, nenuvilia skaitytojų sukurdama nepakartojamą istorinę pietrytinės Airijos bendruomenės aplinką ir įdomius veikėjus.

Vertė Rita Kaminskaitė.