Individualizuota medicina

Medicina turi būti tokia, kuri rūpinasi kiekvienu žmogumi. Gydytojo Jean-Claude Lapraz ir žurnalistės Marie-Laure de Clermont-Tonnerre knyga „Individualizuota medicina“ siūlo naują medicinos sampratą. Tai knyga, tinkama ir gydytojams, ir su medicina mažai ką bendro turintiems žmonėms, norintiems pasirūpinti savo sveikata.

Jean-Claude Lapraz (Žanas Klodas Laprazas) – prancūzų gydytojas, sukūręs endobiogeninės (individualizuotos) medicinos koncepciją. Kaip bendrosios praktikos gydytojas jis dirba apie 40 metų ir savo sukurtą koncepciją taiko tiek Prancūzijoje, tiek kitose šalyse. Jis yra Tarptautinės endobiogeninės medicinos ir integraliosios fiziologijos draugijos prezidentas.

Knygoje „Individualizuota medicina“ siūloma į žmogų žvelgti kaip į visumą ir pakeisti iki šiol vyravusį požiūrį į pacientą, ligą ir gydymą.

Individuali medicina, dar vadinama endobiogenika, ne tik keičia požiūrį į ligų gydymą, bet ir pataria, kaip užkirsti kelią ligoms ir pagelbėti tiems pacientams, kurie turi gydytis cheminiais vaistais.