Keramikos paroda

2019 11 05

radviliskis„Židinio“ bibliotekos (Nemuno g. 76) erdves papuošė Radviliškio dailės mokyklos mokinių keramikos darbų paroda.

 Kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Žilvinas Kropas. Saulėraščių iliuminacija

2019 11 04

Parodos plakatasViešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) eksponuojama fotomenininko Žilvino Kropo fotografijų paroda „Saulėraščių iliuminacija“. Paroda veiks iki lapkričio 29 dienos.

Žilvinas Kropas yra vienas iš Panevėžyje šiuo metu itin aktyviai kuriančių jaunosios kartos fotografų, išsiskiriantis savitu kūrybiniu mąstymu, puikia intuicija ir estetika. Nuoširdus jo domėjimasis specifiniu „pinhole“, fotografijos metodu ne tik padėjo išlavinti įgūdžius ir sukaupti patirties, bet ir pelnyti pripažinimą.

Ypač pastebimas Ž. Kropas tapo per pastaruosius dvejus metus: 2016 m. jo nuotrauka publikuota pasaulines „pinhole“ tendencijas nušviečiančioje knygoje, darbai eksponuoti tarptautinėse „pinhole“ parodose Kolumbijoje ir Baltarusijoje bei festivalyje Argentinoje. 2017 m. fotografas pradėjo bendradarbiauti su „Gabrielės meno galerija“ Kaune, kūryba pristatyta ir fotografijos publikuotos tarptautiniuose meno žurnaluose ir specializuotoje spaudoje JAV bei Meksikoje. 2019 m. personalinės parodos pristatymas Pietų Korėjoje, mokslo ir meno festivalyje PASA.

Ž. Kropas yra Panevėžio fotografų draugijos narys. Nuo 2012-ųjų aktyviai dalyvauja įvairiose šios grupės rengiamose parodose.
„Saulėraščių iliuminacija“ – tai brandžiausi autoriaus soliaografijos darbai. Iš esmės tai – Saulės kelio fotografija. Šio žanro kūrybos procesas yra unikalus ir ypatingas tuo, kad kuriama ne gamykliniais fotoaparatais, o savadarbiais, pasigamintais tiesiog iš paprasčiausių skardinių, kuriose įmontuojamas fotopopierius, o ekspozicijos laikas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių mėnesių, metų.

Anot medijų menininko ir meno kritiko prof. dr. Remigijaus Venckaus, „Ž. Kropas kuria originalius atvaizdus, kurie kasdienėje aplinkoje nėra prieinami žmogaus akiai. Jis fiksuoja vaizdus, kurių neįstengia sugauti ir užlaikyti ne tik natūrali, bet ir ištobulinta optikos ir elektronikos technika. Ž. Kropas griežtai puoselėdamas grynąją alternatyviąją fotografiją ir laikydamasis savo meninės kūrybos programos yra tas asmuo, kuris siekia reanimuoti reprodukavimo amžiuje pašalintą kultinį meno pamatą. Jis fotografijai suteikia tai, kas priklauso tradicinei dailei: originalą, autentiškumą ir gero skonio ugdymą!

Ž. Kropo nuotraukos, iš kurių yra pasitraukęs žmogus, vertę įgauna pati ekspozicija – ilgas ir kantrus laukimas, kol šviesa keliauja ir užrašo savo judėjimo trajektoriją.“

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Pasaulio panevėžiečiai. Skirta Pasaulio lietuvių metams pažymėti

2019 08 14

logo

Seimas, minėdamas 70 metų jubiliejų Lietuvių Chartos, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė, 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. 

XX amžiaus istorijos audros skaudžiai išbarstė Lietuvos piliečius po pasaulį. Prisiminkime iškilius panevėžiečius. Jie - įvairių tautų ir valstybių atstovai, įvairios pažiūros išbarstė panevėžiečius po pasaulį. Bet jie visada - panevėžiečiai. 

Stanislovas Kerbedis

Joselis Kaganeumanas

Stasys Eidrigevičius

Teisutis Zikaras

Stanislav Kužminski

Aleksander Meysztowicz

Walerian Meysztowicz

Nikolajus Beliajevas

Walerian Straszewicz

Benjaminas Zuskinas

Giršas Ošerovičius

Borisas Eliaševičius

Aleksander Zawisza

Platonas Kulakovskis

Aleksandras Lebedevas

Seweryn Ludkiewicz

Zdzisław Ludkiewicz

Zygmunt Ławrynowicz

Virtualios parodos

2014 01 03

 

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos puslapyje rengiamos virtualios teminės parodos, skirtos valstybei ir visuomenei svarbių įvykių jubiliejams paminėti 

Šventų Kalėdų laukiant

Holokaustas grožinėje literatūroje

1863 m. sukilimo keliu

Tolimieji rytai

Prancūzija: Romain Gary

Paryžiaus poezija. Polis Eliuaras

„Undinėlė, panelė Smila ir kiti Danijos gyventojai“

Hansas Kristianas Andersenas. Karalius iš pasakininkų tarpo

Šiaurė. Labai Šiaurė

Knygos su autografais

Lietuvos didieji

Tolimi artimi kaimynai: Estija

Braliukai latviai: Janis Rainis

Lietuva: Donelaitis

Tolimasis Europos perlas: Portugalija

Poetas. Italai suprastų apie ką Jūs kalbate

Lenkija. Bet: Litwo ojczyzno moja

Karo akivaizdoje. Kareivis Šveikas

Kafka. Kalėjimas viduje

Audra ir vežimasis. Austrija

Detektyvų karalienė. Kas? Aišku, Agata Kristi

Amžinoji laisvės kova: Vasario 16-oji

Niekada nenugalėti: Kelias į Kovo 11-ąją

Lietuvos Karališkoji garbė

Lietuvos regionų metams: Aukštaitiški deimančiukai

Lietuvos regionų metams: Lietuvninkais mes esam gimę

Lietuvos regionų metams: Mūsų dienos kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios ... : Keliaujame Suvalkijoje

Lietuvos regionų metams: Žemaitėja. Žemaitee. Žemaitė

Lietuvos regionų metams: Dzūkijos perlas 

"Tavo viduj gyvena dar kitas Kukutis" (poetui Marcelijui Martinaičiui - 80)

Reformacijai - 500 metų

2019 - Jėzuitų misijos Lietuvoje jubiliejiniai metai

Pasaulio panevėžiečiai. Skirta Pasaulio lietuvių metams pažymėti