Poezijos skaitymo akcija

Kovo 22-ąją dieną jaukioje erdvėje prie Viešosios bibliotekos surengta poezijos skaitymo akcija „Elena Mezginaitė žmonių širdyse”, skirta Pasaulinei poezijos dienai paminėti bei įprasminti bibliotekai suteiktą poetės vardą.

E. Mezginaitės eilės atgijo pačiais šilčiausiais žodžiais, nuoširdžiausiais prisiminimais, pažinojusių, bendravusių žmonių lūpomis. Laikydamiesi saugaus atstumo, vėjo pagairėje vienas kitą keitė žmonės. Vieni atėjo jau rankose laikydami mylimiausią eilėraštį, kiti panoro skaityti iš eilėraščių knygų.

Poezija – žodžių muzika, tad skambėjo kompozitoriaus Alvydo Jegelevičiaus albumas „Baltas lino gyvenimas“ (E. Mezginaitės tekstas).

Norisi pasidžiaugti, kad prie akcijos „Elena Mezginaitė žmonių širdyse“ prisidėjo ir eiles skaitė daug poezijai artimų žmonių. Tai ir bibliotekos direktorė Loreta Breskienė, kolegos, skaitytojai, iniciatyvios moterys iš Panevėžio TAU Menų fakulteto Literatų grupės, padovanojusios ir savo kūrybos almanachą „Kur dega vakarė žara“. Net keletą eilėraščių šiai akcijai skyrė skaitovas Juozas Braidokas. Sulaukėme ir „Minties“ gimnazijos abiturienčių, lietuvių kalbos mokytojų, kurios džiaugėsi „gyvu“ bendravimu, akimirkomis, sugrąžinusiomis prisiminimus, kai teko gyvai klausytis pačios poetės skaitomų eilių.

Žinomi panevėžiečiai taip pat neslėpė susižavėjimo šia gražia akcija: fotomenininkė Marija Čičirkienė, pasirinkusi eilėraštį „Dešimt žingsnių“, miesto tarybos narė Viktorija Polzunovaitė – lyg dėliodama gyvenimo žingsnius, skaitė eilėraštį „Pastovumas“. Istorikė Joana Viga Čiplytė, išsirinkusi eilėraštį „Dėl savęs tik šiek tiek“, prasitarė, jog nujaučia kam skirtas šis eilėraštis.

Poezijos skaitymo akcija „Elena Mezginaitė žmonių širdyse“ – tai pirma žmonių stotelė artėjant prie poetės 80-mečio.

Inga Matelienė,
Abonemento vyresn. bibliotekininkė