Biblioteka dalyvaus Knygų mugėje

Vasario 24-27 dienomis vyks didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse – Vilniaus knygų mugė, kurios tema yra „Vaizdas kaip tekstas“.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka Knygų mugėje dalyvaus ketvirtadienį, Bičiulių dieną. 12-16 val. lauksime skaitytojų tradiciškai įsikūrusioje „Bibliotekų erdvėje“.

Mūsų biblioteka atėjusius kvies susipažinti su panevėžietės poetės Elenos Mezginaitės gyvenimu ir kūryba, paklausyti dainų, sukurtų pagal poetės žodžius, sudėlioti dėliones, įveikti „grandinėlės“ užduotį, interaktyviame ekrane sukti laimės ratą, žaisti viktorinas ir už tai laimėti simbolines dovanėles. Pristatysime bibliotekos interneto svetainėje esančią Elenos Mezginaitės erdvę.

Visoms Lietuvos bibliotekoms esame paruošę dovanų – bibliotekos išleistą knygą „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas…“, kurios leidimą finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir UAB „Kupiškėnų mintys“.

Knyga „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas…“ dalyvavo Knygos meno konkurse, kuris vyko jau 30 kartą. Net šešiasdešimt skirtingų leidėjų konkursui pateikė 126 leidinius, iš kurių premijomis ir diplomais bus pagerbta 21 knyga. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad dailininkė Asta Radvenskienė grožinės literatūros ir eseistikos knygų grupėje laimėjo diplomą „už knygą lyg informacijos laikmeną, laiko žingsnius originaliai ir autentiškai sujungusią popieriuje“. Knygos meno konkurso apdovanojimai vyks mugės atidarymo dieną, ketvirtadienį, 12 val.

Dar dvi mūsų bibliotekos darbuotojas sutiksite Bibliotekų erdvėje ketvirtadienį, 12-16 val. Jos dalyvauja Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos projekte „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“ (projektą finansuoja Nordic Culture Point). Edukacinių pasakojimo metodų mokymų metu bibliotekininkės kūrė unikalias edukacines programas pagal pasaulio tautų ir autorių pasakas skirtingų amžiaus grupių klausytojams. Darbuotojos pristatys dvi pasakojimo edukacijas: pagal pasaką „Akmenų sriuba“ ir pagal Ievos Babilaitės bežodę knygą „(Ne) vienas“.

Iki susitikimo Vilniaus knygų mugėje!