Kviečiame į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius

Kasmet, tradiciškai balandžio 23–29 dienomis, minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė yra dedikuota tvarumo temai. Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės Jolitos Steponaitienės: „Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei. Skirkime bibliotekų savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.“

Atsižvelgiant į šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temą, Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniuose vyks įvairūs renginiai, edukaciniai užsiėmimai, susitikimai su knygų autoriais, viktorinos, žaidimai ir ekskursija:

Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34):

Balandžio 25 d. virtuali viktorina FB iš ciklo „Literatūros geografija“
Balandžio 25–30 d. virtualus fotokonkursas „Mano biblioteka“ skaitytojams
Balandžio 26 d. 11 val. skaitytojų ekskursija į Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos ekspoziciją „Bitės aruodai“
Balandžio 26 d. 17 val. Evos Tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas
Balandžio 29 d. 12 val. Lietuvių kalbos dienų renginys „Tarminės poezijos skrydžiai“
Informacija telefonu – 8 45 420 379

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38):

Balandžio 23–30 d. akcija „Naujiems skaitytojams – vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ ženkliukas“
Balandžio 23–29 d. pasakojimo kūrimas pagal bežodę Ievos Babilaitės  knygą „(Ne)vienas“
Balandžio 23–29 d. edukacijos: „Skaitymas kitaip“, „Draugystė ant straublio galo“, „Mano dantukai ir dantų monstriukai“, „Žolelių galia“, Kamišibai (popieriaus) teatras, „Roboteka“, „Lietuvių kalba ir aš“
Balandžio 23–29 d. virtuali vaikų kūrybinių darbų paroda „Knygų herojai“
Informacija telefonu – 8 45 420 200

Parko biblioteka (Parko g. 37):

Balandžio 4–30 d. literatūros paroda „Keliaukime su knyga“
Balandžio 26 d. 15.30 val. popietė senjorų klube „Balys Sruoga: širdgėla vainikuotas“. Istoriko Juozo Brazausko knygos „Gyvenimas perbėgo per atmintį“ pristatymas
Balandžio 27 d. 13 val. Trečiojo amžiaus universiteto literatų ir fotografų grupės leidinio „Sukasi laiko ratai“ pristatymas. Muzikuos Modernaus dainavimo studijos vadovas Gendrius Jakubėnas su mokiniais
Informacija telefonu – 8 45 441 740

Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49):

Balandžio 19–30 d. vienos knygos paroda. Jūratės Norvaišienės „Vienos raidės istorijos“ (Knyga įtraukta į Lietuvos rekordų knygą)
Balandžio 28 d. 17 val. Virginijos Rimkuvienės knygos „Jis vadina mane mama“ pristatymas ir susitikimas su autore
Informacija telefonu – 8 45 460 587

Biblioteka „Šaltinėlis“ (Respublikos g. 26/2):

Balandžio 25–30 d. fantastinių knygų paroda mažiems ir dideliems „Nuo Hario Poterio iki Žiedų valdovo“
Balandžio 25–30 d. viktorina „Pasakų šaly, nykštukų karalystėj“
Informacija telefonu – 8 45 439 431

Biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76):

Balandžio 23 d. 12 val. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas: žaidimai, edukacijos, viktorinos ir kt. atrakcijos
Balandžio 25 d. 11 val. edukacinis užsiėmimas „Bibliotekos skanėstas“
Balandžio 26 d. 10.30 val. edukacinis užsiėmimas „Akmenų sriuba“
Balandžio 27 d. 11 val. susitikimas su žolininku Mariumi Lasinsku. Edukacinė programa „Vaikai vaistažolių pasaulyje“
Balandžio 28 d. 11 val. edukacinis užsiėmimas „Knygos niam niam“
Informacija telefonu – 8 45 461 567

Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55):

Balandžio 25–30 d. knygų loterija „Aklas pasimatymas su knyga“
Balandžio 25 d. 14 val. Susitikimas su knygos „Neleisk, angelui nukristi nuo peties 2“ autoriumi A. Skačkausku Panevėžio pataisos namuose
Balandžio 26 d. 10.30 val. renginys „Susipažinkite su bibliotekininko profesija“
Balandžio 26 d. 11 val. Biblioterapijos užsiėmimas Panevėžio pataisos namuose
Balandžio 28 d. 10.30 val. edukacinis užsiėmimas „Rašau meilės laiškelį mamytei“
Balandžio 28 d. 17 val. susitikimas su knygos „Neleisk, angelui nuskristi nuo peties 2“ autoriumi A. Skačkausku
Informacija telefonu – 8 45 463 957

Vaikų biblioteka „Žiburėlis“ (Parko g. 49):

Balandžio 25–29 d. pažintinės ekskursijos vaikų bibliotekoje „Žiburėlis“
Balandžio 26 d. 11 val. viktorina „Knyga – madingiausias pradinuko aksesuaras“
Balandžio 27 d. 11 val. pasakojimo edukacija pagal I. Babilaitės bežodę knygą „(Ne) vienas“
Balandžio 28 d. 12 val. vaikų knygos šventė „Augu su knyga“
Informacija telefonu – 8 45 526 873

Balandžio 28 d. išbandykite jėgas jau trečią kartą organizuojamame „Atliekų kultūros“ egzamine. Užsiregistravę specialioje platformoje, dalyviai galės pasitikrinti žinias apie atliekų tvarkymą, rūšiavimą, jų mažinimą ir perdirbimą. Egzamine gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek grupės. Daugiau informacijos apie egzaminą, pasiruošimo jam medžiagą ir registracijos formą rasite interneto puslapyje: https://egzaminas.atliekukultura.lt

Taip pat startuoja respublikinis tvarios aplinkos švarinimo projektas „Atsakingas skaitytojas“. Iniciatyvai pritaria Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka ir kviečia skaitytojus joje dalyvauti. Plačiau.

Kviečiame dalyvauti!