Smėlynės bibliotekoje svečiavosi menininkė Vilija Šabunkaitė

Gegužės 25-osios vakarą Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Smėlynės bibliotekoje – pristatyta menininkės, išskirtinių papuošalų kūrėjos Vilijos Šabunkaitės knyga „Pabūkime kartu“.

Pažintis su viešnia iš Ukmergės rajono prasidėjo televizijos laidos „Gyvenk kaip galima švariau“ peržiūra. Susirinkusieji išvydo reportažą iš menininkės sodybos ir dirbtuvių. Susipažinti su šia išskirtine asmenybe buvo smalsu visiems. Renginio dalyviai sužinojo, kad Vilija Šabunkaitė gimė fotografų šeimoje, buvo vienturtis vaikas. Deja, tėvų profesija menininkės nesužavėjo – Vilijos visai netraukė tradiciniai mokslai, labiausiai ją žavėjo laisvė, o kurdama ji jautėsi geriausiai. Šiuo metu menininkė jaučiasi atradusi savo laimę: su vyru Saugirdu gyvena sodyboje šalia miško, turi savo dirbtuves, domisi sveika gyvensena ir visuomet laukia užsukant į svečius draugų.

Susirinkusieji turėjo galimybę išvysti išskirtinę menininkės kūrybos darbų parodą, kuri buvo eksponuojama Smėlynės bibliotekoje visą gegužės mėnesį. Vilijos Šabunkaitės kūrybos objektai – įvairūs: Mandalų kolekcija, angelų paveikslai, išskirtiniai papuošalai, naujam gyvenimui prikelti daiktai, rašymas. Mandalos – ankstesnė menininkės kūryba. Gyvenimas gamtoje įkvėpė kūrėją susipažinti su Budistinėmis Mandalomis ir jų filosofija. Taip gimė išskirtinė, pasaulyje analogų neturinti Mandalų kolekcija: kiekviena, rankomis sukurta, Mandala turi savo istoriją, ir yra išsiuvinėta natūraliais ir sintetiniais mineralais – stiklu ir biseriu. 2020 metais menininkė ėmė tapyti ant drobės. Paveikslai su angelais, gimę per pirmąjį karantiną, vėliau tapo puikiomis knygos „Pabūkime kartu“ iliustracijomis. „Knygelė skirta suaugusiems, tačiau tinka ir vaikams“, – tokiais žodžiais prabyla menininkė Vilija Šabunkaitė pristatydama savo pirmąją knygą „Pabūkime kartu“. Pasak vakaro viešnios, šis leidinys turi plačią prasmę – ji kviečia visus dažniau pabūti su savimi, su savo Dievu, su savo angelais. Kiekvienas knygelėje esantis angelas kviečia skaitytoją išgirsti palinkėjimą dviem kalbom: lietuvių ir anglų.

Pasak Vilijos Šabunkaitės, kūryba jai – tarsi savotiška meditacija. Kūrėja puikiai jaučiasi gyvendama Ukmergės rajone, turėdama savo dirbtuves. Menininkė mielai kvietė visus norinčius aplankyti ją – atvykusiems suteikia galimybę patiems nusipiešti savo angelą. Šiuo metu Vilija Šabunkaitė labiausiai domisi išmestų, niekam nereikalingų daiktų prikėlimu naujam gyvenimui.

Susitikimas su išties įdomia ir išskirtine asmenybe baigėsi: renginio dalyviai mielai dar kartą apžiūrėjo menininkės darbų parodą, įsigijo knygelių su autorės linkėjimais, atvirukų, kūrėjos darbų, bendravo, fotografavosi. Ir Smėlynės bibliotekos kolektyvas, ir renginio dalyviai džiaugėsi gavę didžiausią dovaną – pažintį ir draugystę su menininke Vilija Šabunkaite.

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotraukos