Šventės jausmas fotografijų parodoje

Viešojoje bibliotekoje eksponuojama panevėžiečio Stasio Skrebio fotografijų paroda „Šventė šventėje“.

Šioje parodoje pristatomi įvairiose Panevėžio rajono šventėse užfiksuoti veidai. Stasys Skrebys pažįstamas daugeliui Panevėžio rajono ir miesto gyventojų. Su fotoaparatu jį galima išvysti beveik visuose didesniuose įvykiuose. Nors nevadina savęs fotomenininku, dar paauglystėje fotoaparatą paėmęs į rankas, taip jo ir nepaleido iki šiol.

„Šventė, kuri visada su tavimi“ – E. Hemingvėjaus knygos pavadinimas – tarsi krikštatėvis švenčių jausmo, kurį išgyvena jas kuriantieji, jame dalyvaujantieji ir…fiksuojantieji tas akimirkas. Man švenčių fotografavimas – tai šventė šventėje. Ypatingas jausmas medžioti momentus, kai žmogus nepastebi esąs fotografuojamas – jis tuomet tikriausias savo jausmais: ką išgyvena, ką jaučia, kokia nuostaba švyti jo akys ir nesuvaidintas džiugesys veide. Šventes ir smagu fotografuoti, ir nelengva, nes turi suskubti sugauti momentą fotoblykstės greičiu. Tai malonus kūrybinis virpulys. Labai panašų išgyvenu ir pristatydamas šią parodą – ji man tarsi jausmų dėlionė iš veidų, kuriuose atsispindėjo šventė, ir kuri buvo drauge su manimi,“ – sako autorius.

S. Skrebys kviečia  parodą apžiūrėti Viešojoje bibliotekoje nuo rugpjūčio 1 d. iki 29 d.

Laikas:

• 2022 m. rugpjūčio 1 d. – 2022 m. rugpjūčio 29 d.