Bibliotekoje „Židinys“ pristatyta Irmos Laužikaitės knyga „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“

Spalio 3-iosios vakarą buvo pristatyta žurnalistės Irmos Laužikaitės knyga „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ (2022). Šis renginys – tai bibliotekos projekto „Literatūros ir meno kaleidoskopas“ viena iš dalių. Knygos pristatymą finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

Už lango pučiant gūsingam rudens vėjui, leidinio pristatymą pradėjo Panevėžio muzikos mokyklos kanklių ansamblio „Ašarėlė“ lyriški muzikos garsai. Žurnalistės Irmos Laužikaitės knygos pavadinimas – „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ – tiesiog kviečia užsukti, susitikti ir išgirsti Nelly Paltinienės gyvenimo istoriją. Kaip teigė vakaro viešnia, leidinį turėjo pristatyti pati herojė, tačiau susiklostė taip, kad Irmai Laužikaitei liko didelė atsakomybė parašyti knygą ir apie ją papasakoti dainininkės gerbėjams.

Žurnalistė Irma Laužikaitė atskleidė, kad su knygos heroje susipažino, kai dirbo žurnalo „Legendos“ redakcijoje. Tuo metu buvo rengiamas straipsnis apie Nelly Paltinienę, vyko speciali fotosesija. Knygos viršelio nuotrauka – būtent iš šios fotosesijos. Kaip teigė vakaro viešnia, šiame kadre – tikroji Nelly Paltinienė: ryški, išskirtinė asmenybė. Praėjus dar kuriam laikui, žurnalistė sulaukė Nelly Paltinienės draugo skambučio – pakvietė parašyti knygą apie praėjusio šimtmečio muzikos ikoną.

Nors Irmą Laužikaitę ir knygos heroję skyrė atstumas (autorė gyveno Lietuvoje, Nelly Paltinienė – Vokietijoje), tačiau jos bendravo per platformą Skype. Taip buvo įrašyti 39 įrašai. Žurnalistė neslėpė – prie šios knygos prisidėjo ne tik Nelly, bet ir jos vyras Arvydas Paltinas, dainininkės krikšto dukra, draugai, bendražygiai. Pasak vakaro viešnios, knyga – gyvas organizmas, ji nėra vieno žmogaus darbas. Prie leidinio „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ prisidėjo apie 40 žmonių.

Irma Laužikaitė pristatydama knygą neslėpė, kad jai teko sunki užduotis – išrinkti gerą pavadinimą. Ji savo idėjas pateikė draugams, klausė ir Arvydo Paltino nuomonės. Muzikos ikonos vyrui ir daugeliui draugų patiko mintis suteikti bene žinomiausios atlikėjos dainos pavadinimą – „Tu ateik į pasimatymą“ – juk tai kvietimas dar kartą pasimatyti ir pažinti Nelly Paltinienės asmenybę. Knygoje atsiskleidžia dainininkės sunki ir sudėtinga vaikystė, jos muzikinės karjeros metai, šeimyninis gyvenimas. Čia gausu autentiškos Nelly Paltinienės kalbėjimo manieros, leidžiančios pajusti tikrąją jos asmenybę, asmeninio archyvo nuotraukų.

Nelly Paltinienei scena buvo labai svarbi gyvenimo dalis. Pasak Irmos Laužikaitės, ji norėjo dovanoti šventę susirinkusiems į jos koncertus. Knygos herojė norėjo būti išskirtinė, todėl didelį dėmesį skyrė stiliui, aprangai.

Susitikime skambėjo dainininkės dainų įrašai, keletas renginio dalyvių pasidalino prisiminimais apie Nelly Paltinienę. Visi vienbalsiai nusprendė – atlikėja buvo nuoširdi, mylinti sceną ir gerbėjus asmenybė.

Greitai pralėkė jaukus knygos pristatymas. Sužinota išties daug – Irma Laužikaitė susirinkusiems papasakojo daug įdomių, niekam nežinomų faktų apie Nelly Paltinienę. O biblioteka „Židinys“ primena, kad pasimatyti su praėjusio šimtmečio muzikos ikona gali kiekvienas – tereikia į rankas paimti Irmos Laužikaitės knygą „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“.

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotraukos