Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ Šiaurinei bibliotekai įvertinimas

Šiaurinė biblioteka jau keletą metų dalyvauja respublikinėje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“. Septintus metus mokyklos, bibliotekos, muziejai ir kitos įstaigos buvo kviečiamos suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Prie iniciatyvos prisijungė per 270 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Vaikams organizuotos sporto varžybos, kūrybinės dirbtuvės, knygų skaitymo popietės, vaikų vasaros stovyklos ir kt. Daug dėmesio skirta siekiant skatinti ir sudaryti galimybes vaikams judėti, bendrauti, lavinti kūrybiškumą.

Šiaurinė biblioteka už veiklas ir sudarytą galimybę vaikams aktyviai, prasmingai, nemokamai bei saugiai praleisti vasaros atostogas buvo apdovanota kelione į Estiją. Išvykos dalyviai kelionės metu gėrėjosi rudens spalvomis pasipuošusia Saaremos sala, lankėsi riterių laikus menančioje Kuresarės pilyje-tvirtovėje, kurioje veikia istorinis muziejus, grožėjosi Anglos vėjo malūnais. Sekmadienį, aplankę naujausią Talino – Hidrolėktuvų uosto muziejų bei paklaidžioję garsiuoju Talino senamiesčiu, menančiu viduramžių laikus, pajudėjome Lietuvos link.

Šios išvykos metu vykusioje apdovanojimų ceremonijoje bibliotekai buvo įteiktas Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės padėkos raštas už aktyvų dalyvavimą iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir turiningų veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu. Maloniai nuteikė ir iniciatyvos draugų dovanos.

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ draugai kavosdraugas.lt, sapiegosklinika.lt, glasseson.lt, rttax.lt skyrė papildomus prizus aktyviausiems organizatoriams.

Lina Dubauskienė,
Šiaurinės bibliotekos vedėja