Parko bibliotekoje pristatyta Trečiojo amžiaus universiteto studentų fotografijų paroda „Rudens paletė“

Sausio 5-osios popietę Parko bibliotekoje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio skyriaus mobiliografijos grupės parodos „Rudens paletė“ pristatymas, o kūrybos popietę „Kūrybiškai žvelgiu į rudenį“ vedė minėtos grupės mokytoja – fotomenininkė Milda Butkevičiūtė.

Nors už lango – balta žiema, tačiau nuo sausio 3 dienos Parko bibliotekoje yra eksponuojama Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio skyriaus mobiliografijos grupės fotografijos darbų paroda „Rudens paletė“. Tai jau antroji šios grupės paroda pristatoma bibliotekoje. Pasak užsiėmimų vadovės Rimos Šeibokienės, ši paroda ypatinga tuo, kad nuostabūs rudens vaizdai yra nufotografuoti ne profesionaliais fotoaparatais, o mobiliaisiais telefonais. Grupės nariai fotografijos žinių semiasi iš fotomenininkės Mildos Butkevičiūtės.

Renginio pradžioje grupės vadovė Rima Šeibokienė ir mokytoja Milda Butkevičiūtė pristatė parodos darbų autores: Vilita Jansonaitė, Stanislava Juozapaitytė, Zina Matulionienė, Vitalija Naruševičienė, Liucija Samkuvienė, Silva Skačkauskienė, Danguolė Vyšniauskienė, Angelija Zaradniukaitė, Valerija Žemaitienė ir Rima Šeibokienė. Kai kurios moterys ne tik mokosi fotografuoti, bet ir kuria poeziją, priklauso Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio skyriaus literatų būreliui.

Mobiliografijos grupės mokytoja ir fotomenininkė Milda Butkevičiūtė papasakojo apie save ir savo kūrybinį kelią. Nuo vaikystės mėgusi piešti, Milda vėliau mokėsi Panevėžio Dailės mokykloje. Ją baigusi suprato, kad toliau mokslus tęs tik Vilniaus Dailės akademijoje. Įstojusi studijuoti tekstilės meno, menininkė po kurio laiko pajuto norinti studijuoti fotografiją. Dar būdama studente, Milda Butkevičiūtė ėmė domėtis ne tik vaizdais, tačiau ir garsais. Taip atsirado paroda „Miesto garsovaizdžiai“. Šiuo metu fotomenininkė kolekcionuoja garsus – kai kurie jų jau turi vaizdus, kiti – dar ne. Milda Butkevičiūtė domisi dailės terapija, psichologija, yra surengusi ne vieną performansą. Fotomenininkė yra laisvai samdoma fotografė, o dabar jos gyvenime atsirado ir andragogika. Jos didžiausias tikslas – kitus įkvėpti kūrybai.

Renginio metu Milda Butkevičiūtė dalinosi fotografijos meno subtilybėmis. Ji pataria pradėti fotografuoti tai, kas kiekvienam yra gražu, patinka, įdomu ir traukia. Fotomenininkė papasakojo apie fotografavimo rakursus,  nuotraukoms būdingą asimetriją ir šviesos svarbą. Dar vienas Mildos Butkevičiūtės patarimas pradedantiesiems – svarbu domėtis fotografija, lankytis parodose, domėtis fotografuojančiais asmenimis ir jų darbais, skaityti atitinkamą literatūrą.

Kūrybiškai praleidę ketvirtadienio popietę, parodos atidarymo dalyviai apžiūrėjo parodą, gyrė fotografijų autores už puikiai pagautus kadrus, bendravo su Milda Butkevičiūte.

Parko biblioteka kviečia užsukti ir pamatyti Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio skyriaus mobiliografijos grupes narių fotografijų darbų parodą „Rudens paletė“. Bibliotekoje ji bus eksponuojama iki sausio 31 d.

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotraukos