Gitos Jurkūnienės autorinių papuošalų paroda

Kviečiame aplankyti Lietuvos istorijai skirtą G. Jurkūnienės unikalių darbų parodą. Vienetinių natūralios odos papuošalų kolekcija eksponuojama Viešojoje bibliotekoje ir vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“.

Per dvi bibliotekas išsidėsčiusią parodą jos autorė pavadino „Mano pėdos tavo, Lietuva, žemėj įmintos“. Tai 6-oji G. Jurkūnienės darbų paroda. Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38) eksponuojama dalinė parodos ekspozicija baltiškąja tematika. Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) eksponuojama kolekcija autorė stengėsi atspindėti skirtingus Lietuvos istorijos laikotarpius, susieti su jos tautosaka, unikaliomis vietomis, objektais, priminti garsias istorines asmenybes, žymius žmones, kūrėjus ir jų kūrinius. Parodoje eksponuojami kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai ir kiti aksesuarai.

Tik išsaugoję tautos savastį, kalbą, kultūrą, istoriją, vertybes, o svarbiausia – meilę Tėvynei – išliksime kaip tauta!

G. Jurkūnienė

Autorė kviečia apsilankyti abejose greta esančiose bibliotekose ir susidaryti pilną parodos „Mano pėdos tavo, Lietuva, žemėj įmintos“ vaizdą.

Paroda veiks iki kovo 13 d.