Pirmasis „Knygų starto“ lauknešėlis – į Kanadą

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka dalyvauja Knygų starto projekte, kuris yra Skaitymo skatinimo programos dalis. Programą finansuoja LR Kultūros ministerija, o projektą vykdo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Vasario 7 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo projekto globėja Diana Nausėdienė, Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, buvo aptarta partnerystės pradžia, perduodant lauknešėlius užsienyje gimstantiems lietuvių vaikams. Knygų starto projektu siekiama skleisti žinią apie ankstyvojo skaitymo svarbą dar plačiau, pasiekti naujagimio susilaukusias lietuvių šeimas ir ne Lietuvoje.

Vasario 15 d. vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ apsilankė lietuvių šeima, gyvenanti Kanadoje. Džiaugiamės, kad galėjome įteikti pirmuosius Knygų starto lauknešėlius, padėsiančius pažinti knygų pasaulį, stiprinti tautinę tapatybę, mokytis lietuvių kalbos.