Šventinės bibliotekos veiklos Panevėžio miesto 520-ajame gimtadienyje

Rugsėjo 8–10 dienomis Panevėžio miestas minėjo ypatingą sukaktį – 520-ąjį gimtadienį. Tris dienas panevėžiečiai ir miesto svečiai šurmuliavo, pramogavo ir dalyvavo įvairiose miesto vietose išsidėsčiusiose veiklose. Jubiliejinėje miesto šventėje dalyvavo ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos kolektyvas, kuris šiemet savo užsiėmimus vedė Laisvės aikštėje ir šalia Panevėžio miesto savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus.

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 9-osios dieną Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos kolektyvas Laisvės aikštėje, pievelėje šalia fontano, rengė edukacinius užsiėmimus mažiesiems panevėžiečiams. Vaikai buvo kviečiami stebėti Kamishibai teatro istoriją „Labai alkanas vikšrelis“, o po to pasigaminti darbelį. Patys mažiausieji panevėžiečiai drauge su tėveliais dalyvavo „Slieko Zigmučio pievelės“ užsiėmime „Zuikis vaiką lingavo“. Netoli fontano įkurtoje spalvingoje erdvėje mažiausieji buvo supami, linguojami, myluojami ir žaidinami.

Laisvės aikštės viduryje šventės dalyvių laukė kitos bibliotekos veiklos. Čia panevėžiečiai noriai dėliojo dėlionę su Panevėžio miesto vaizdais. Surinkti didelių kubų dėlionę – nelengva užduotis, tačiau koks puikus jausmas buvo šį iššūkį įveikus – dėliotojai fotografavosi šalia sudėtų miesto vaizdų. Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos kolektyvas kvietė užsukti į kūrybines dirbtuves: šventės dalyviai aktyviai ir noriai iš modelino gaminosi medalius, suvenyrus su miesto 520-ojo gimtadienio šūkiu – „Panevėžys skamba gerai!“. Tiek vyresnius, tiek jaunesnius panevėžiečius įtraukė ženkliukų gamyba: dalyviai patys rinkosi piešinį, spalvino, savaip dekoravo ir stebėjo ženkliuko gamybos procesą.

Šalia Panevėžio miesto savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus vyko bibliotekos programa „Melodija, kurios ieškojau vėjy…“. Skambant dainoms pagal poetės Elenos Mezginaitės eiles, prie šio bibliotekos stendo priėjusių laukė ne viena užduotis: vieni suko „Laimės“ ratą, kiti dėliojo poetės eilių posmus, mažiausieji – dėliojo dėliones.

Miesto gimtadienį vainikavo įspūdinga šventinė eisena, kurioje tarp 120-ties įvairių Panevėžio miesto įstaigų, įmonių žygiavo ir ryškiai mėlynomis gėlėmis pasipuošęs Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos kolektyvas. Gražiųjų gėlių autorė – bibliotekos dailininkė Asta Radvenskienė. Biblioteka džiaugiasi ir dėkoja panevėžiečiams už puikų palaikymą eisenoje.

Jubiliejinis Panevėžio miesto gimtadienis praėjo, tačiau įspūdžiai – liko. O kad taip greitai šventinė nuotaika neišdiltų, Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniuose visą rugsėjo mėnesį bus eksponuojamos parodos, skirtos praūžusiam miesto gimtadieniui, todėl kviečiame apsilankyti!

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Bibliotekos nuotrauka