„Žaliojoje pelėdoje“ – Gintaro Kaltenio viešnagė

Karštą birželio 22–ąją vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ sulaukė svečių – bibliotekoje apsilankė ir su jaunaisiais skaitytojais susitiko žinomas vaikų rašytojas Gintaras Kaltenis ir knygų iliustratorė, animatorė Rita Anskaitienė. Autorius vaikams pristatė naujausią savo knygą apie katiną Pikselį – „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“.

Gintaras Kaltenis – rašytojas, kuris kviečia vaikus savo istorijose patirti įvairių nuotykių, pažinti Lietuvos miestus.  O dabar, rainiui Pikseliui pradėjus keliauti po užsienio šalis, ir Europos sostines.

„Pokalbis kaip kelionė“ – tokiais žodžiais susitikimą pradėjo Gintaras Kaltenis, taip pakviesdamas vaikus susipažinti. Nieko nelaukę jaunieji skaitytojai prisistatė – vienu metu ištardami savo vardus. Tuomet knygos autorius vaikams papasakojo istoriją, kaip jo kūryboje atsirado katinas Pikselis. Kai rašytojas buvo vaikas ir dažnai lakstydavo kieme, nuolat sutikdavo katiną. Laikui einant tą patį katinėlį ėmė sutikti vis kitose vietose. Gal rainiukas ir nebuvo tas pats, gal tik panašus, tačiau vis sutikdavo jį. Taip rašytojui kilo mintis parašyti apie visur kur mėgstantį keliauti katiną, kurio akių spalvos – skirtingos – kaip šviesoforas, tik be draudžiamos spalvos. Naujausia istorija yra apie rainiuką Pikselį, kuris drauge su pradinuku Petriuku keliauja po Londono miestą. Rašytojas vaikams prasitarė, kad katinas jau planuoja keliones po visą pasaulį!

Knygos dailininkė Rita prisipažino, kad iliustruoti šią knygą jai labai patiko: ir nuotykiai, ir pažintis su Londonu. Rita Anskaitienė – ne tik knygų dailininkė, tačiau ir animatorė. Ji parodė vaikams, kaip yra sukuriamas animacinio filmuko herojus: parašomas scenarijus, nupiešiama kadruotė, personažai pradedami piešti nuo kaulinės struktūros ir tuomet yra „įvelkami“ į dar kelis sluoksnius. Tik tuomet galima pamatyti tokį herojų, kokį vaikai yra įpratę matyti televizoriaus ekrane. Visa tai yra kuriama su specialia kompiuterine programa. Iliustratorė nepamiršo vaikams parodyti, kaip piešė ir kūrė katiną Pikselį.

Po pažinties su knyga ir iliustracijomis, rašytojas ir dailininkė turėjo vaikams užduotį – pakvietė pasigaminti knygų skirtuką su katinėliu Pikseliu. Jaunieji skaitytojai kibo į darbą: drąsiai klijavo lipdukus, kirpo, o jeigu nesisekė, į pagalbą atėjo rašytojas ir dailininkė.

Susitikimo pabaigoje netrūko gerų emocijų: vaikai džiaugėsi pačių pasigamintu skirtuku, žadėjo skaityti knygas ir laukti kitų katino Pikselio nuotykių. Tai išgirdęs, Gintaras Kaltenis padovanojo dvi savo knygas bibliotekai: „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ ir „Sek Lietuvos pėdsakais. Detektyvai Litas ir Centas imasi darbo. Džinsai kvepiantys laisve“.

Parengė Vaida Žalienė

Organizatorių nuotr.