Jaunos kūrėjos Ievos Račinskienės debiutinė paroda „Dovana žemei“

Birželio 7-ąją, antradienį, Šiaurinėje bibliotekoje pristatyta jaunos kūrėjos Ievos Račinskienės pirmoji paroda „Dovana žemei“. Tai unikali paroda – inovatyvia technika nutapyti darbai, simbolizuojantys žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšį.

Jaunai kūrėjai Ievai Račinskienei apsilankymas menininkės Kristinos Kogan kūrybos studijoje tapo lemtingas – jos darbai buvo pastebėti. Parodos kuratorė Kristina Kogan kviečia visus neslėpti savo kūrybos, o ja dalintis. Ją sužavėjo parodos „Dovana žemei“ darbai, kurie primena žemės vaizdus žvelgiant iš skrydžio. Ši paroda skatina priartėti prie gamtos, atrasti ryšį su ja, paliečiama ir tvarumo tema. Pasak Ievos Račinskienės, šie darbai gimė iš didelės meilės gamtai. Kūrėja taikė inovatyvią piešimo techniką, tačiau priartėti prie jos – reikėjo laiko. Tik įsiklausiusi ir pajutusi save, savo jausmus, ji ėmė kurti pasitelkdama šį būdą.

Pasak parodos autorės, žemės pigmentai – tai pirmieji žmonijos dažai. Parodos pristatyme Ieva Račinskienė renginio dalyvius supažindino su spalvų išgavimo procesu: rastas spalvingesnis akmenėlis pakliūna į grūstuvę ir yra sutrinamas. Jaunoji kūrėja neslepia – darbas ilgas, reikalauja fizinės jėgos ir net apsaugos priemonių: smulkinant akmenis darbų autorė naudoja apsauginius akinius. Kol kas atrastos spalvos labai žemiškos: juoda, rusva, pilka. Tačiau Ieva Račinskienė nuolat ieško naujų: vis atranda spalvingesnių akmenėlių, maišo jau išgautus atspalvius. Parodos autorė juokavo, kad dabar vyro prašo dovanoti ne gėles, o spalvingus akmenėlius.

Ieva Račinskienė parodos pristatyme pakvietė visus renginio dalyvius drąsiai paliesti jos darbus. Ant drobės esanti medžiaga – tvirtai laikosi. Norint pasiekti tokį rezultatą, Ieva Račinskienė spalvas maišo su vandeniu ir fiksavimo medžiaga. Parodos autorė prisipažino, kad gautą masę ant drobės lieja ir piešia intuityviai.

Parodos atidaryme renginio dalyviai drąsiai bandė smulkinti akmens daleles, apžiūrinėjo darbus, bendravo su jaunąja kūrėja ir parodos kuratore Kristina Kogan. Apsižvalgius parodoje, turbūt ne vienam galvoje kilo mintis – kiek daug gamta žmogui suteikia, tereikia apsidairyti.

Biblioteka – atvira erdvė kiekvienam jaunam kūrėjui, norinčiam pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Ievos Račinskienės pirmoji kūrybinių darbų paroda „Dovana žemei“ Šiaurinėje bibliotekoje veiks iki birželio 30 dienos.

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotraukos