Kvietėme susitikti vasaros projekte „Susitikime penktadienį“

Birželio 10-osios vakarą Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka prisijungė prie vasaros projekto „Susitikime penktadienį“. Lietingą vasaros penktadienį bibliotekos kolektyvas panevėžiečius kvietė ketvirtą kartą minėti Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną, apsilankyti mobiliojoje bibliotekoje, kurioje visų laukė knygų lentyna „Geros kelionės!“, o vaikai ir suaugusieji žaidė žaidimą „kryžiukai-nuliukai“.

Kasmet antrą birželio šeštadienį yra minima Pasaulinė mezgimo viešumoje diena. Jos tikslas – bendrauti, dalintis mėgstamu laisvalaikio praleidimo būdu visiems drauge, prisiminti ir saugoti tradicijas, papročius. Lietuvoje ši diena minima nuo 2014 metų. Šiemet pakvietėme mezgimo gerbėjus paminėti šią datą viena diena anksčiau – penktadienį. Vakare užklupęs netikėtas lietus neišgąsdino mezgimo entuziasčių. Laisvės aikštėje megzti kartu viešumoje susirinko Šiaurinės bibliotekos rankdarbių mėgėjų klubo „Laumė“ narės, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos mezgimo klubas „Visos geros“, mezgimo siūlų ir aksesuarų parduotuvės „Norgita“ savininkė ir mezgėja Gitana Norkienė, mezginių ir aksesuarų kūrėja Irina Pečiūrienė, Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto studentės ir kt. Susirinkusios draugėn, entuziastės mezgė, bendravo, dalinosi mezgimo technikos subtilybėmis, kūrybinėmis idėjomis, kvietė praeinančius prisijungti. Ne vienas vasaros projekto „Susitikime penktadienį“ dalyvis stabtelėjo apsidairyti į nuostabius mezginius. Šia proga rankdarbių mėgėjos parodė savo darbus: žaislus, pirštines, šalikus, skrybėlaites, megztinius, kojines, sukneles ir kt.

Mezgimas, rankdarbių kūrimas – tai prasmingai praleistas laikas ir puiki atsipalaidavimo priemonė, kuri lavina smulkiąją motoriką, atitolina įvairias ligas, teigiamai veikia atmintį. Šiaurinėje bibliotekoje įsikūręs rankdarbių mėgėjų klubas „Laumė“ mielai kviečia susitikti, bendrauti, dalintis idėjomis, kūryba ir pasidžiaugti širdžiai mielu pomėgiu.

Mobilios bibliotekos knygų lentyna „Geros kelionės!“ taip pat sulaukė panevėžiečių dėmesio. Bibliotekos darbuotojos kvietė „Susitikime penktadienį“ lankytojus pasipasakoti apie šios vasaros kelionių planus. Kiekvienas, pateikęs asmens dokumentą, šios akcijos metu galėjo pasiimti knygą į namus apie bet kurią pasaulio šalį. O šalia knygų lentynos ir mezgimo entuziasčių, vaikai ir suaugusieji smagiai žaidė žaidimą „Kryžiukai–nuliukai“.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka visuomet džiaugiasi galėdama susitikti ir pabendrauti su miesto gyventojais. Susitikime ir šį penktadienį – visų lauks naujos veiklos, žaidimai ir atrakcijos!

Vaida Žalienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Miglės Nasevičienės nuotraukos